У дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AG заявили, що компанії-підрядники, які будують російський морський газопровід в обхід України, повідомили про свій намір завершити будівництво «Північного потоку-2» навіть у разі запровадження проти них американських санкцій.

Про це повідомляє DW з посиланням на заяву дочірньої компанії Газпрому.

Зокрема, про намір продовжувати будувати газопровід повідомило близько тисячі компаній з 25 країн світу, які причетні до будівництва «Північного потоку-2».

Водночас в самій Nord Stream 2 AG зазначають, що детально проаналізують текст законопроекту, яким американські законодавці хочуть накласти санкцій проти російського трубопроводу.

Нагадаємо, що 31 липня комітет Сенату США у закордонних справах підтримав законопроект щодо санкцій проти «Північного потоку-2».

«Північний потік 2» — проект магістрального газопроводу з Росії у Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 кілометрів. Проект є другою гілкою «Північного потоку», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи, проте російська енергетична компанія зіткнулася з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Зокрема, Данія може наполягати на прокладанні газопроводу за новим маршрутом на південний схід від острова Борнхольм. Наразі Данія залишається єдиною державою, що не видала російському «Газпрому» дозвіл на будівництво.

Зазначимо, що послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Поділитись: