У білоруському місті Гомель 25-річний Олександр Віхор помер у лікарні, куди його привезли 9 серпня після затримання під час акцій протесту, які почались після виборів президента Білорусі.

Про це повідомляє білоруська редакція «Радіо Свобода».

За словами матері, в Олександра були проблеми з серцем. Коли він тривалий час перебував у автозаку, що стояв на спеці в черзі до слідчого ізолятора, йому стало погано.

«Він не брав участі в акціях. Пішов у неділю на побачення з дівчиною. Його схопили десь у центрі, коли він пересідав на інший транспорт. Він повідомив мені через смс, що його спіймали», — сказала мати.

І це все. Я шукала його всі ці дні. Мені не давали інформації про нього. Сьогодні мені нарешті сказали, що Саша у морзі, - розповіла матір загиблого.

За її словами, коли Саша, якому стало зле з серцем, став кричати та просити допомоги, конвоїри думали, що він неадекватний та доставили його до психіатричної лікарні. Там лікар зрозумів, що проблема не з психікою і викликав швидку допомогу. Його доставили до найближчої лікарні. Там хлопця вже не змогли врятувати.

Видання зазначило, що представники Слідчого комітету країни не відповідають на дзвінки.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

За три дні влада повідомила про затримання 6 тисяч людей та поранення приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими.

11 серпня Тіхановська виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення та записали під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. Також ви можете переглянути хроніку подій другого та третього днів протестів.

Поділитись: