У Гонконгу арештували шістьох школярів за підозрою в підготовці теракту: нібито хотіли підірвати суди, тунелі й вулиці
Поліція Гонконгу у вівторок, 6 липня, оголосила про арешт дев’ятьох людей — зокрема шістьох школярів — за підозрою в підготовці теракту. Арештовані начебто хотіли підірвати залізничні колії та будівлі судів під час серії нападів у середині липня.
Про це повідомляє South China Morning Post.
За словами поліції Гонконгу, серед арештованих — шкільний учитель, безробітний, працівник одного з університетів і шестеро старшокласників (четверо хлопців і двоє дівчат) віком 15-18 років. Їх пов’язують з однією із груп, які відстоюють незалежність Гонконгу.
Арештували їх 5 липня в межах обшуків, під час яких нібито виявили лабораторію з виготовлення вибухівки в одному з хостелів. Також поліція заявила, що арештувала рахунок із 600 тисячами гонконгських доларів, з якого нібито фінансувалася терористична діяльність.
Арештованим інкримінують підозру в підготовці теракту за так званим законом про національну безпеку, ухваленим улітку 2020 року. Максимальне покарання, яке загрожує всім дев’ятьом — довічне позбавлення волі.
За останній тиждень це вже друга серія арештів за підозрою в нібито підготовці теракту в Гонконгу, нагадує South China Morning Post. 30 червня поліція арештувала двох людей, які у себе вдома тримали вибухівку. Затримали їх після того, як вони онлайн нібито погрожували вбити «відомих людей».
Закон про нацбезпеку Гонконгу, ухвалений у червні 2020 року, передбачає покарання за заклики до незалежності території та критичні висловлювання щодо влади материкового Китаю. Його ухвалили на тлі масових протестів на підтримку незалежності Гонконгу, які тривали з 2019 року.
Після набуття законом чинності протести в Гонконгу фактично припинилися. А тамтешня поліція отримала право арештовувати людей за підозрою в закликах до незалежності, за що їм загрожує покарання аж до довічного ув'язнення. До прикладу, в січні 2021 року спецслужби Гонконгу затримали 53 демократичних активістів і політиків за підозрою в планах повалити владу регіону.
Проти закону про нацбезпеку виступили, серед інших, США, Європейський Союз, Австралія, Японія та Канада. Натомість Китай назвав критику втручанням у внутрішні справи.
- Поділитися: