Після протестів у Гонконгу 10 травня, які відбулися попри карантин, поліцейські затримали 230 людей, у лікарні доправили 18 протестувальників.

Про це повідомила влада Гонконгу, пише Reuters.

Зазначається, що проводити марш протесту 10 травня протестувальникам не дозволили. Через це мітинги розпочалися в торгових центрах.

Поліція повідомляє, що затриманим від 12 до 65 років. Їх арештували за незаконні зібрання, напади на правоохоронців та відсутність документів при собі. 

Також правоохоронці переконують, що у 22-річного чоловіка виявили матеріали для виготовлення бензинових гранат. 

Як пише Reuters, поліція застосувала до протестувальників, а також журналістів, сльозогінний газ. Також деяким представникам ЗМІ забороняли знімати, деяких затримали та обшукали.

У Гонконгу 10 травня сотні людей, попри карантин, вийшли на акції протесту проти політики уряду.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: