У Гонконгу у неділю, 6 вересня, під час протестів поліцейські повалили на землю та затримали 12-річну дівчинку. Їм здалося, що вона брала участь у демонстраціях. Батьки дівчинки кажуть, що вона йшла в магазин купити фарбу для занять із малювання.

Про це повідомляє CNN.

Дівчина на відео йшла тротуаром, коли її попросили зупинитися правоохоронці. Дівчина почала бігти, але поліція у шоломах та з кийками побігла за нею. Дівчину повалили на землю.

Мати дівчини розповіла, що її донька разом із братом пішли купувати фарбу для уроків малювання. 12-річна дівчина отримала легкі ушкодження.

«Моя донька злякалася поліцейського зі щитом та кийком. Я бачу, як він кричав на неї... Чи справді було необхідно штовхати її на землю та утримувати коліном? Я вважаю, що ні», — сказала жінка.

У поліції ж виправдовуються, що їхні співробітники застосовували «мінімально необхідну силу». А дівчинку затримали, щоб провести обшук. Вона здалася їм підозрілим, особливо, коли намагалася бігти.

Правоохоронці заявили, що 12-річна дівчина порушили заборону на масові зібрання понад двох людей. Їй навіть виписали штраф на 2 тисячі гонконзьких доларів (258 доларів США).

Очільниця Гонконгу Керрі Лем відмовилася давати оцінку діям поліцейських. Проте сказала, що скарги на правоохоронців будуть розслідуватися.

А що там із протестами?

У Гонконгу 6 вересня поновилися протести. Саме у цей день у регіоні мали відбутися вибори до місцевого законодавчого органу, але їх перенесли на рік. 

У деяких протестувальників були прапори з гаслами про звільнення Гонконгу від влади материкового Китаю та закликами до революції. Відповідно до так званого закону про нацбезпеку від 30 червня, у Гонконзі нині заборонено закликати до автономії.

Надвечір між протестувальниками і поліцією почалися сутички. Правоохоронці використали сльозогінний газ для розгону протестів. Загалом затримали 289 людей, більшість — за участь у несанкціонованій акції протесту.

А що не так із виборами в Гонконгу?

Наприкінці липня влада Гонконгу спробувала максимально обмежити участь опозиції у виборах до місцевого парламенту — Законодавчої ради. Спершу вона відмовила в участі 12 кандидатам від опозиції через те, що вони начебто не виконують свій «конституційний обов'язок» і виступають за автономію Гонконгу від Китаю. А потім узагалі перенесла вибори на вересень 2021 року.

Офіційна причина — пандемія коронавірусу. У липні влада регіону частково відновила коронавірусні обмеження через зростання кількості хворих на COVID-19. Проте опозиція заявила, що провладні політики лише прикриваються серйозністю пандемії, а насправді стурбовані власними перспективами на виборах. Вони пропонували скоротити час перебування на виборчих дільницях, а не переносити вибори.

Законодавча рада Гонконгу — це законодавчий орган регіону, який допомагає ухвалювати зміни до регіональних законів. Він складається з 70 членів, 35 з яких обирає саме громадськість. Ще 35 членів обирає обмежений електорат на «функціональних виборчих округах», ідеться про групи, які представляють інтереси бізнесу, банківської сфери.

Поділитись: