Очільниця Гонконгу Керрі Лем заявила, що вибори до місцевого парламенту — Законодавчої ради — переносять на 2021 рік через зростання кількості нових хворих на COVID-19. Опозиційні ж політики вважають, що чинна влада стурбована власними перспективами на виборах, а не безпекою громадян.

Про це повідомляє BBC.

Напередодні ж, 30 липня, влада Гонконгу заборонила брати участь у виборах 12 демократичним кандидатам, пише BBC. Влада вважає, що кандидати не дотримуються «конституційного обов'язку», бо вимагають незалежності Гонконгу, вимагають закордонного втручання у справи регіону, виступають проти так званого закону про нацбезпеку Гонконгу, який Компартія Китаю ухвалила 30 червня.

Вибори мали відбутися 6 вересня 2020 року, але тепер їх перенесли на 5 вересня 2021 року. Керрі Лем запевнила, що таке рішення ухвалили не через політичні міркування, а лише з міркувань безпеки.

У Гонконзі упродовж останніх 10 днів щодня фіксували приблизно 100 нових випадків COVID-19. У п'ятницю, 31 липня, повідомили про 121 новий випадок. Очільниця регіону вважає, що Гонконг перебуває на межі «масштабного спалаху».

Як пише AP, нещодавно уряд відновив деякі обмеження через збільшення випадків коронавірусу. Зокрема заборонили збори з понад двома людьми, відвідувати заклади харчування після 18:00 та закликали дотримуватися соціальної дистанції.

Експерти у галузі охорони здоров'я кажуть, що після повторних обмежень поширення вірусу сповільниться, а кількість нових хворих зменшиться до нуля за 4-6 тижнів.

Проте Лем все одно запевняє, що вибори у вересні загрожуватимуть 4,4 мільйона виборців, зокрема літнім людям, які у групі ризику щодо інфікування коронавірусом. До того ж через обмеження кандидати не зможуть проводити агітацію.

Пояснюючи важливість перенесення виборів, очільниця Гонконгу Керрі Лем згадала про те, що через пандемію вибори мера перенесли у Лондоні. Водночас у Лондоні загалом виявили приблизно 35 тисяч випадків COVID-19, а у Гонконзі — 3200.

За даними Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам, через коронавірус станом на 27 липня щонайменше у 68 країнах та територіях перенесли національні чи місцеві вибори. Зокрема в Італії, Іспанії, Словаччині, Австралії, Мексиці тощо.

Що кажуть опозиціонери?

Опозиційні політики вважають, що немає сенсу переносити вибори аж на рік, бо це може призвести до кризи в регіоні. Також вони пропонували скоротити час перебування на виборчих дільницях, а не переносити вибори.

Крім того, юристка Таня Чан переконана, що провладні політики лише прикриваються серйозність пандемії, а насправді стурбовані власними перспективами на виборах.

Продемократичний активіст Джошуа Вонг, якому напередодні заборонили брати участь у виборах, заявив, що китайська влада має декілька способів запобігти опозиціонерам отримати більшість на виборах: дискваліфікувати, затримати, ув'язнити або скасувати вибори і створити маріонетковий парламент.

Законодавча рада Гонконгу — це законодавчий орган регіону, який допомагає ухвалювати зміни до регіональних законів. Він складається з 70 членів, 35 з яких обирає саме громадськість. Ще 35 членів обирає обмежений електорат на «функціональних виборчих округах», ідеться про групи, які представляють інтереси бізнесу, банківської сфери.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: