У Гонконзі 9 червня пройшла масова демонстрація проти нового закону про екстрадицію на материковий Китай — на вулиці, за різними оцінками, вийшли від 250 тисяч до мільйона людей. На знак протесту зачинили десятки підприємств, ресторанів та магазинів. Крім цього демонстрацію підтримали і в інтернеті: два гонконгзьких порносайти припинили свою роботу і розмістили повідомлення із закликами вийти на вулиці.

Про це повідомляють Quartz та Shanghaiist.

Порносайт ThisAV розмістив повідомлення щодо протестів ще 8 червня, перед першими демонстраціями. Адміністратори закликали користувачів захистити свої права і звернулися до них безпосередньо: «Hong Kong is dying. And you're still jacking off?».

12 червня сайт з азіатським порно AVO1, у якого навіть є власний розділ на Pornhub, припинив роботу і закрив доступ до всіх відео, а на головній сторінці залишив послання для користувачів: якщо вони незадоволені змінами, то можуть «знайти відповіді» біля будівлі Законодавчих зборів Гонконгу.

Видання Shanghaiist також звернуло увагу на те, що 13 червня обидва порносайти працювали, але з новим повідомленням вгорі: «Якщо ви гонконгський поліцейський, його родич або прихильник, покиньте, будь ласка, цей сайт».

9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

Поділитись: