У ГПУ пояснили, чому «пом’якшили» підозри підозрюваним у нападі на Гандзюк
У справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк Генеральна прокуратура змінила підозру п'ятьом фігурантам після укладання угод про визнання винуватості. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на речника ГПУ Андрія Лисенка.
«4 квітня 2018 року ці п'ятеро підозрюваних осіб звернулися із заявами до процесуального керівника про укладання угод про визнання винуватості», — сказав Лисенко.
За словами речника ГПУ, підозрювані «беззастережно визнали свою винуватість у вчиненні інкримінованих їм злочинів, надали повні покази про події, у тому числі й викривальні свідчення щодо своєї участі у злочині, а також участі у ньому інших осіб».
Встановивши наявність достатніх доказів та підстав, ГПУ змінила співучасникам злочину раніше повідомлені підозри на ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою, ред.) та ч.2 ст.121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) КК України.
Санкція статті про завдання тяжких ушкоджень передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.
На уточнююче запитання, чи були пред’явлені нові підозри після викривальних показів ймовірних виконавців речник ГПУ відповів, що іншою додатковою інформацією щодо цього кримінального провадження не володіє.
Нагадаємо, 23 квітня стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та іншим 4 імовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не «вбивстві».
17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.
Нагадаємо:
- 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.
- 15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.
- 6 березня суд відсторонив Мангера від посади на місяць.
- 5 квітня Мангеру одягли електронний браслет для відстеження його місцеперебування. 1
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.
Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.
- Поділитися: