Світ

У Грузії через ускладнення від грипу померли 17 людей, лікування в стаціонарі проходять 660 пацієнтів

Sputnik
Світ/У Грузії через ускладнення від грипу померли 17 людей, лікування в стаціонарі проходять 660 пацієнтів
Зберегти
Вигляд
У Грузії через ускладнення від вірусу грипу H1N1, за останніми даними, померли 17 людей. Про це заявив керівник Національного центру контролю захворювань і громадського здоров’я Грузії Аміран Гамкрелідзе, передає Sputnik.

За його словами, усі випадки лабораторно підтверджені. 

«У Грузії лютує вірус грипу H1N1. Через ускладнення від вірусу грипу досі лікування в стаціонарі проходять 660 пацієнтів, з них стан 42 важкий. Вони перебувають у реанімаційному відділенні», — розповів Гамкрелідзе.

Водночас він відзначив зниження кількості хворих на грип. За його словами, наразі кількість хворих становить 253 людини на 100 тисяч.

Повідомляється, що пік захворюваності на грип в Грузії фіксували у кінці грудня. У лікарні через гострі респіраторні захворювання госпіталізували 41% від загальної кількості тих, хто звернувся за допомогою. На другий тиждень січня показник захворюваності знизився до 31%. Зокремо, кількість випадків госпіталізації дітей знизилася з 46% до 26%.

Гамкрелідзе розповів, що понад тиждень в Тбілісі п’ять установ охорони здоров’я активно працюють у цілодобовому режимі, а в Кутаїсі та Батумі продовжили години роботи центрів первинної охорони здоров’я. За його словами, за цей період від грипу здебільшого постраждали регіони Аджарії, Гурії та Імереті.Він наголосив, що на сьогодні в Грузії є достатня кількість препаратів для лікування вірусних захворювань.

Зі свого боку, глава Міністерства охорони здоров’я Грузії Давид Сергієнко зазначив, що попри зменшення кількості хворих протягом останніх двох тижнів, лікарям не варто розслаблятися, оскільки скорочення кількості не означає спрощення перебігу захворювання.

Глава МОЗ розповів, що кожен третій пацієнт, який звернувся до лікаря з симптомами грипу, потребував госпіталізації. Це, на його думку, вказує на важкий перебіг захворювання. Він додав, що тільки 45% пацієнтів, які звернулися до лікаря з симптомами грипу, зробили це протягом першої доби, однак нині цей показник зростаю.

Зазначається, що запаси антивірусного препарату «Таміфлю» доступні по всій країні, у разі підтвердження діагнозу пацієнтам його видадуть безкоштовно. Лікарі також радять вакцинуватися від грипу. МОЗ рекомендує при перших же симптомах захворювання негайно звертатися до лікаря.

Офіційно епідемії грипу в Грузії немає. Водночас Центр із контролю захворювань і громадського здоров’я Грузії не виключає можливості нового спалаху вірусу грипу в лютому-березні. 

Раніше повідомлялося про 13 загиблих від ускладнень внаслідок грипу у Грузії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ліки від грипу: чому немає, і коли чекати в аптеках

За два тижні до нового року в Україні на грип та ГРВІ захворіли понад 216 тисяч людей, четверо хворих померли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чи треба вакцинуватись від грипу?

Більше про:
# грип
# Грузія
Пов`язані новини