Генеральний директор каналу «Руставі-2» Паата Салія заявив про звільнення кількох журналістів і редакторів, які вважалися «обличчями» телекомпанії. Серед звільнених — ведучий авторської програми «Post Scriptum» і ток-шоу «Вибір» Георгій Габунія. Він відомий тим, що в прямому ефірі облаяв президента Росії Володимира Путіна.

Салія пояснив своє рішення «невідповідністю нинішньої редакційної політики інтересам власника» і фінансовим збитком, заподіяним телеканалу звільненими журналістами. Як повідомляє Руставі 2, звільнені начальник інформаційної служби телекомпанії «Руставі-2» Нодар Меладзе, а також Георгій Лаперашвілі, Нанука Жоржоліані і Ека Квесітадзе. 

Варто відзначити, що донедавна Паата Салія обіцяв залишити Габунію на роботі. У Тбілісі не виключають, що до рішення про звільнення Георгія Габунії причетна грузинська влада, намагаючись пом'якшити невдоволення Москви у зв'язку з масовими антиросійськими виступами у червні і висловлюваннями на адресу Росії деяких грузинських лідерів та журналістів.

На початку липня грузинський опозиційний телеканал став фігурантом політичного скандалу між Росією та Грузією. 7 липня ведучий авторської програми «P.S.» Георгій Габунія російською мовою звернувся до президента Росії Володимира Путіна і нецензурно вилаяв його. Влада країни засудила його висловлювання. На «Руставі-2» вирішили не звільняти Габунію. Однак новий власник телеканалу Кібар Халваші звільнив гендиректора телеканалу Ніку Гварамію і призначив на цю посаду свого юриста Паату Салію.

Телеканалу «Руставі-2» 25 років. За інформацією неурядової організації «Transparency International Грузія», в період з 2004-го по 2012 роки телекомпанія двадцять разів змінювала власника.

Під час «революції троянд» «Руставі-2» відкрито підтримував опозицію, а пізніше виявився під контролем режиму, який сформувався після революції.

У 2012 році, після зміни влади в Грузії, всі великі телеканали перебудувалися на користь правлячої партії «Грузинської мрії». Єдиний великий канал, що мовить на всю країну, який залишився під впливом опозиції, зокрема експрезидента Саакашвілі, це «Руставі 2».

Поділитись: