Працівники секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини перевірили умови «Харківського слідчого ізолятора» та медичної частини №27 філії «Центру охорони здоров’я ДКВС України» у Харківській і Луганській областях. Виявили там низку порушень.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу омбудсмана.

Так, під час огляду приміщень та камер члени моніторингової групи отримали скарги від засуджених та осіб, узятих під варту, на неналежні умови утримання, низьку якість їжі, а також про жорстоке поводження з одним з утримуваних.

Встановлено, що окремі режимні корпуси установи, збудовані близько 200 років тому, законсервовані через аварійний стан. Через тимчасове припинення курсування планових залізничних, автомобільних варт у спецвагонах та автомобілях через епідемічну ситуацію більшість відвіданих камер установи — переповнені.

В окремих камерах понаднормово утримувались 4 і більше людей, через що не тільки порушуються вимоги щодо норми житлової площі на одну особу, але й право на приватність та гідні умови тримання, зазначають в омбудсменки.

«Через відсутність бюджетного фінансування поточний та капітальний ремонт камер та господарських приміщень проводиться вкрай повільно, виключно шляхом благодійної допомоги та коштів, які надало місто. Більшість камер вкриті грибком та пліснявою», — йдеться у повідомленні.

Також чимало в’язнів скаржилися на неналежні комунально-побутові та санітарно-гігієнічні умови: відсутність зливних бачків, зношеність матраців, подушок і ковдр, обмежений доступ до питної води, наявність в камерах тарганів та клопів.

Один із в’язнів поскаржився на застосування до нього фізичної сили та погрози фізичного та сексуального насилля з боку одного із працівників установи. Про це доповіли працівникам Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Полтаві.

Також виявлено випадок неналежного обліку отриманих в’язнями тілесних ушкоджень. Зокрема, засуджений отримав опіки II ступеню під час роздачі їжі. Водночас інформація про цю подію ніде не була зафіксована.

Нагадаємо, 8 травня перші платні камери з'явилися у СІЗО Києва. Вартість розміщення у такій камері в Києві залежить від терміну, за який платять: за добу — 2 000 грн, за тиждень — 8 000 грн, за місяць — 12 000 грн. Згодом вони з'явилися і в інших містах — Вінниці та ЖитомиріЗапоріжжі та Дніпрі.

У Мін'юсті переконують, що за допомогою платних камер хочуть прибрати корупцію, коли за кращу камеру платили неофіційно. Відтепер гроші будуть офіційно направлятись до бюджетного спецфонду.

Поділитись: