У Харкові світло повернули в третину будинків, опалення — в половину

У Харкові в 35% будинків, які залишилися без електропостачання внаслідок російського удару 22 березня, вдалося повернути світло. Водночас до опалення під’єднали вже 50% будинків.

Про це розповів міський голова Харкова Ігор Терехов увечері 23 березня.

За його словами, руйнації «дуже серйозні», тому про терміни відновлення трансформаторних підстанцій та підключення всього міста до електропостачання «зараз складно говорити».

«Якщо потрібно, вводитимемо графіки відключення, щоб усі харків’яни мали електропостачання у певні години», — додав Терехов.

Електротранспорт та вуличне освітлення у Харкові тимчасово не працюють. Проте комунальні заклади, включно з лікарнями та поліклініками, функціонують у звичному режимі. Ті магазини, АЗС та інші заклади торгівлі та побутового обслуговування, що мають генератори, також приймають клієнтів.

Терехов наголосив, що для харків’ян цілодобово працюють 74 муніципальні «Пункти незламності». За його словами, 23 березня їх відвідали 14,5 тисячі жителів. Крім того, 40 тисяч харків’ян отримали гаряче харчування.

Більше про атаку

Уночі та зранку 22 березня росіяни завдали масованого удару по енергооб’єктах у низці регіонів України. Сили ППО збили 92 повітряні цілі зі 151.

Унаслідок обстрілів є пошкодження у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Там сталися аварійні відключення електроенергії, у деяких областях вводили графіки.

Проте найскладніша ситуація в Харкові — там росіяни намагалися уразити абсолютно всі енергооб’єкти, які живлять місто. Станом на ранок 23 березня у Харкові та області відновили світло більшості споживачів.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів, що окупанти випустили по обласному центру 22 ракети різного типу: керовані ракети С-300, балістичні ракети з ОТРК «Іскандер» та інші.

Він закликав завчасно підготуватись до можливого повторного зникнення світла: зарядити павербанки, зробити запаси питної та технічної води, а також їжі.