У столиці Фінляндії Гельсінкі в Президентському палаці провели зустріч президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін у форматі віч-на-віч.

У столиці Фінляндії Гельсінкі в Президентському палаці провели зустріч президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін у форматі віч-на-віч.

Зустріч, планована на 13:20, почалася із запізненням на годину через те, що президент Росії невчасно прибув у Гельсінкі.

Зустріч тривала понад 2 години. О 16:50 Трамп і Путін мають провести спільну прес-конференцію.

Путін перед зустріччю заявив, що йому «приємно зустрітися» з Трампом, і він планує обговорити «докладно» двосторонню співпрацю.

Трамп, зі свого боку, привітав Путіна з «успішним проведенням Чемпіонату світу з футболу» і заявив, що на зустрічі будуть обговорювати «велику кількість тем», а  також висловив сподівання, що «відносини США і Росії поліпшаться».

Нагадаємо, що президенти вочевидь (принаймні про це говорить західна преса та джерела у Вашингтоні) піднімуть найбільш актуальні питання російсько-американських відносин.

Ще один аспект, який турбує Росію, — військові навчання НАТО в Східній Європі, зокрема в Польщі та країнах Балтії. Особливо актуальним питання стало після саміту Північноатлантичного альянсу. У НАТО висловили побоювання, що після Гельсінкі Трамп може оголосити про замороження військової підтримки США в європейських країнах. На саміті в Брюсселі лідери Європи намагалися переконати його цього не робити.

Також Трамп пообіцяв поговорити з Путіним і про будівництво Північного потоку-2. На спільному брифінгу з Терезою Мей він назвав його «катастрофою для Європи».

Окремою темою для розмови стане й Україна. Раніше Трамп допускав імовірність визнання Криму російським. На запитання журналістів, чи можуть Сполучені Штати визнати Крим частиною Росії, Трамп відповів: «Побачимо». На саміті НАТО Трамп також ухилився від прямої відповіді на аналогічне запитання.

І досі невідомо, чи підніматимуть на зустрічі питання звільнення українських політв'язнів Кремля. Після саміту Україна-ЄС голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що проситиме США, щоб звільнення українських політв'язнів стало однією з тем переговорів. А 13 липня, в день народження Олега Сенцова, у Twitter розпочали флешмоб, учасники якого закликали Трампа підняти це питання в Гельсінкі.

Як повідомлялося, Трамп заявив, що не має великих очікувань від зустрічі з Путіним.

15 липня у столиці Фінляндії пройшла акція протесту проти зустрічі Трампа і Путіна, на якій підтримали українського режисера, політв'язняОлега Сенцова.

15 липня в Гельсінкі організували щонайменше 10 протестних акцій через заплановану на 16 липня зустріч у столиці Фінляндії президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна. Протестувальники закликають президентів більше дотримуватися демократії та прав людини у своїх політиках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За зачиненими дверима: про що говоритимуть Путін і Трамп у Гельсінкі

Напередодні зустрічі Трампа і Путіна    Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12  співробітникам російського Головного розвідувального управління  (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile