У Генпрокуратурі назвали спробою дискредитації оприлюднені журналістами «Слідства.Інфо» докази таємної зустрічі прокурорів в Ізраїлі з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким.

У Генпрокуратурі назвали спробою дискредитації оприлюднені журналістами «Слідства.Інфо» докази таємної зустрічі прокурорів в Ізраїлі з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким.

Про це заявила заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська, яка разом з прокурором Євгенієм Єніним пізніше визнала, що дійсно зустрічалася в Ізраїлі зі Ставицьким.

«Вважаємо такі інформаційні непорозуміння спробою дискредитації Генпрокуратури, дискредитації слідчої та прокурорської роботи», — заявила Стрижевська.

Метою зустрічі, можна почути на оприлюднених аудіозаписах Слідства.Інфо», нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

Натомість Стрижевська заявила, що перемовини з екс-міністром «показали неготовність Ставицького до угоди зі слідством». За її словами, угода зі слідством, яку пропонували Ставицькому прокурори, має передбачати відшкодування екс-міністром збитків, визнання винуватості та викриття усіх спільників.

Євгеній Єнін додав, що з 2016 року і досі справа Ставицького, яка вже розглядається судом по суті, не була перекваліфікована, «що підтверджує незмінінсть позиції ГПУ».

9 червня проект «Слідство.Інфо» оприлюднив розслідування, в якому йшлося що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.

Ставицького в Україні звинувачують у зловживаннях у процесі відчуження землі. Зустріч заступників генпрокурора зі Ставицьким могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

Метою зустрічі нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

«Слідство. Інфо» має у розпорядженні аудіозапис рохмови заступників генпрокурора зі Ставицьким та його адвокатами.

Євгеній Єнін у коментарі Громадському заявив, що вважає провокацією оприлюднені записи у розслідуванні журналістів.

24 березня 2014 року Генпрокуратура оголосила в розшук Едуарда Ставицького. Стосовно нього було розпочато кримінальне провадження за «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Слідом за ГПУ Служба безпеки України також оголосила його в розшук.

5 квітня 2016 року Ставицький був оголошений в розшук Інтерполом.

Наразі Ставицький проживає в Ізраїлі під ім'ям Натан Розенберг. Україна направила Ізраїлю запит на екстрадицію Ставицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невловимий Ставицький: міністр-втікач і підозрюваний у відчуженні Межигір'я.

Поділитись: