Світ

У Грузії запровадили накопичувальну пенсійну систему

23 липня, 2018 11:23
Світ/У Грузії запровадили накопичувальну пенсійну систему
Зберегти
Вигляд
Парламент Грузії остаточно затвердив закон, що запроваджує накопичувальний рівень пенсійної системи для всіх громадян країни та осіб, що постійно працюють у Грузії.

Парламент Грузії остаточно затвердив закон, що запроваджує накопичувальний рівень пенсійної системи для всіх громадян країни та осіб, що постійно працюють у Грузії.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Так, в рамках пенсійної реформи в Грузії, на кожного найманого працівника країни відкривається індивідуальний рахунок, на який щомісяця будуть здійснюватись відрахування у розмірі 6% від заробітної плати: 2% самими працівниками, 2% роботодавцями та 2% державою.

За розрахунками Мінекономіки Грузії, така система дасть змогу забезпечити коефіцієнт заміщення на рівні 50% (тобто, після виходу на пенсію, громадяни отримуватимуть 50% від розміру своєї заробітної плати).

«Цією реформою, в рамках якої держава суттєво допоможе населенню у створенні заощаджень та одночасно сприятиме росту соціальної відповідальності, ми створюємо реальну основу для вирішення проблем, які існують з точки зору справедливості та ефективності», — повідомила заступниця міністра економічного розвитку Грузії Єкатерина Мікабадзе.

Крім цього, накопичувальна пенсійна система створить в країні суттєвий інвестиційний ресурс, який стимулюватиме розвиток економіки.

Наразі розмір базової пенсії у Грузії складає 74 долари на місяць, при тому, що середня зарплата в країні складає близько 350 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як самостійно накопичити на гідну пенсію

Раніше повідомлялось, що уряди України та Грузії ведуть переговори щодо дозволу на поїздки між країнами за внутрішніми паспортами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Не за віком, а за стажем: що треба знати про пенсійну реформу

Пов`язані новини