Уряд Камбоджі оприлюднив проєкт постанови про публічний порядок, яким пропонує, серед іншого, заборонити жінкам носити «надто короткий чи відвертий одяг» і голосно розмовляти на вулиці. Місцеві активісти виступили проти постанови, називаючи її обмеженням прав людини.

Про це пише The Guardian.

Окрім згаданих обмежень, проєкт постанови пропонує заборонити чоловікам виходити топлес, жінкам — перебувати в приміщеннях із прихованою головою (до прикладу, в нікабі), просити милостиню чи спати надворі, ба навіть лагодити автівку на узбіччі. Порушникам загрожує штраф.

У Камбоджі виступили проти постанови. У соцмережах жінки викладають фото й відео в купальниках, а на сайті change.org зареєстрували петицію із закликом відкликати постанову. Під нею підписалися вже понад 14 тисяч людей.

Критики дій уряду вважають, що нові обмеження найбільше вплинуть на найбідніші верстви населення (йдеться про заборону просити милостиню), утискають права жінок, а також можуть використовуватися урядом для обмеження права громадян на протести.

Що це взагалі таке твориться в Камбоджі?

У цій південноазійській країні з правами людини не дуже, зазначає міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch. Владна партія утримує владу, вдаючись до насилля, політично вмотивованих переслідувань, репресивних законів і корупції.

А після початку епідемії коронавірусу влада Камбоджі ухвалила закон про надзвичайний стан, який значно обмежив права громадян країни.

Особливо прискіпливо камбоджійська влада ставиться до прав жінок. Традиції країни приписують їм покірну й терплячу поведінку. А в останні роки уряд Камбоджі почав переслідування жінок, які публічно носять відвертий одяг.

У квітні цього року, приміром, суд засудив до шести місяців ув’язнення жінку, яка продавала одяг через Facebook Live, через пропаганду порнографії.

Поділитись: