Теплову біоелектростанцію, потужністю 45 мегават, відкрили у Кам’янці-Подільському. Ця електростанція стала п’ятою подібною електростанції у світі.

Теплову біоелектростанцію, потужністю 45 мегават, відкрили у Кам’янці-Подільському. Ця електростанція стала п’ятою подібною електростанцією у світі та третьою в Європі.

Про це повідомляє «Урядовий кур’єр».

Загальна вартість проекту склала майже 10 мільйонів євро.

Згідно з повідомленням, передбачається, що нова інноваційна біоелектростанція безперебійно забезпечуватиме теплом і гарячою водою 22 тисячі мешканців Кам’янця-Подільського та заміщуватиме більше 8 мільйонів кубометрів газу на рік.

«Цей проект, реалізацію якого підтримав Світовий банк, доводить, що уряд, парламент спільно з Держенергоефективності запровадили дійсно ефективне та привабливе законодавство для інвесторів», — заявив на відкритті станції голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Вироблену на електростанції електроенергію продаватимуть за «зеленим тарифом». Саме це, на думку урядовців, стало одним із факторів, що сприяв інвестиціям у її будівництво.

Раніше повідомлялось, що дану електростанцію тестували починаючи з 15 червня.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

Раніше повідомлялось, що 25% електроенергії в світі виробили з альтернативних джерел енергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Запоріжжі ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію України

Раніше в Ощадбанку анонсували нову кредитну програму на встановлення домогосподарствами сонячних електростанцій.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували  будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись: