У Канаді набув чинності закон, який легалізує продаж марихуани в особистих цілях. У ніч на середу, 17 жовтня, у магазинах вперше почали продавати марихуану.

Відтепер повнолітні громадяни зможуть купувати марихуану в ліцензованих магазинах, зберігати до 30 грамів та вирощувати вдома до чотирьох кущів конопель.

Одні з перших магазинів з продажу марихуани відкрилися в ніч на середу, 17 жовтня, у найсхіднішій провінції Канади Ньюфаундленді.

Мешканець Сент-Джона з провінції Нью-Брансуік Ян Сіл зазначив, що купити першу законну марихуану в країні було його мрією.

«Це була моя мрія стати першою людиною, яка змогла купити перший законний грам марихуани в Канаді, і ось, нарешті, я», — сказав Ян Сіл.

Канадські провінції та муніципалітети упродовж декількох місяців готувалися до заборони марихуани. До 15 мільйонів домогосподарств розіслали повідомлення щодо роз'яснення нових положень закону.

Йдеться про легалізацію продажу марихуани безпосередньо в особистих (для розваг та задоволеня) цілях, зазначає BBC. Медичну марихуану легілізували в Канаді ще в 2001 році.

20 вересня вищий суд Південно-Африканської Республіки ухвалив рішення про легалізацію марихуани для особистого користування повнолітніми, а також вирощування для особистих потреб.

30 липня Конституційний суд Грузії схвалив рішення, яке скасовує адміністративну відповідальність за вживання марихуани.

Поділитись: