Світ

У Канаді запропонували надати Україні призначену курдам зброю

29 травня, 2018 09:44
Світ/У Канаді запропонували надати Україні призначену курдам зброю
Зберегти
Вигляд
Депутати від Консервативної партії на чолі з Ендрю  Ширем закликали канадський уряд надати Україні зброю, призначену курдським силам для боротьби з «Ісламською Державою».

Депутати від Консервативної партії на чолі з Ендрю  Ширем закликали канадський уряд надати Україні зброю, призначену курдським силам для боротьби з «Ісламською Державою».

Про це повідомляє North Shore News.

Зазначається, що канадський уряд планував надати курдським силам озброєння на 9,5 мільйонів доларів. Військова допомога передбачала гвинтівки, кулемети, легкі міномети, гранатомети та протитанкові комплекси.

Проте виникли проблеми з отриманням схвалень від уряду Іраку, а також із запевненнями, що зброю належним чином захистять і вона не опиниться в руках воєнізованих груп, які звинувачують у скоєнні військових злочинів в Іраку.

«Вони дозволили цій зброї лежати на зберіганні та збирати пил, а тим часом агресія в Україні загострюється. Замість того, щоб ця зброя іржавіла, передаймо її до рук людей, які можуть її використати», — заявив оборонний експерт Консервативної партії Джеймс Безан.

ДИВІТЬСЯ: Міністр оборони Канади: Про українських військових, миротворців і поліцію.

Нагадаємо, 22 травня в Україні вперше випробували комплекси Javelin.

30 квітня президент Порошенко підтвердив прибуття Javelin в Україну. Як повідомлялось, протитанкові системи Javelin Україні поставили за рахунок США.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм відносяться до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Джавеліни» в Україні: як (не)будемо використовувати

Командувач операції Об'єднаних сил на Донбасу заявив, що на озброєнні українських військових в зоні бойових дій комплексів Javelin немає

У Міноборони зазначили, що ЗСУ почнуть працювати з комплексами 2 травня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає «Джавеліни» від США: що це означає? — опитування Atlantic Council

Пов`язані новини