У Канади з'явиться сухопутний кордон з країною Євросоюзу

Канада та Данія змогли владнати багаторічну суперечку за острів Ганса — невеличкий шматок суші в Арктиці. Країни вирішили розділити острів між собою.
Про це повідомляють The Washington Post та The New York Times.
Угоду підписали міністри закордонних справ обох країн — данець Єппе Кофод та канадка Мелані Жолі. Приблизно 60% острова площею 1,3 км² вирішили віддати Данії, а 40% — Канаді.
«Це посилає сильний сигнал у той час, коли ми бачимо, як великі держави жорстоко порушують фундаментальні норми міжнародного права, як це робить росія в Україні», — сказав Кофод.
Ця угода означає, що США тепер не будуть єдиною країною, з якою Канада має сухопутний кордон. «Тепер у нас є кордон з ЄС», — сказала Жолі.
Угода набуде чинності після завершення всіх внутрішніх процедур у країнах. Зокрема, у Данії свою згоду має дати парламент.
Історія боротьби за острів
Дансько-канадська суперечка за острів Ганса розпочалася ще у 1973 році. Тоді країни домовилися про створення морського кордону між Гренландією та Канадою, але не змогли домовитися про суверенітет над островом Ганса.
У 1984 році данський міністр у справах Гренландії підняв на острові данський прапор та залишив пляшку шнапсу з повідомленням «Ласкаво просимо на данський острів». У відповідь канадці висадилися на острів, замінили прапор на власний і поклали пляшку коньяку.
Після того країни неодноразово змінювали прапори і залишали алкогольні напої. І хоча Данія та Канада відправляли до острова військові кораблі, до збройних сутичок справа не доходила.
- Поділитися: