В обмінних пунктах Казахстану спостерігають ажіотажний попит на купівлю валюти після заяви про відставку з поста президента Нурсултана Назарбаєва. Долар дорожчає.

Про це в ефірі програми «Громадське.Світ» розповіла журналістка з Казахстану Ольга Лихограй.

Вона зазначила, що заяву про відставку Назарбаєва спершу сприйняли як фейк, пізніше всі сайти були переповнені цією новиною. Журналістка додала, що непередбачуваним також було призначення виконувача обов’язків президента.

Як повідомив «Інтерфакс-Казахстан», а деякі з обмінних пунктів припинили продаж валюти, оскільки вона буквально закінчилася.

За дві з половиною години після заяви Назарбаєва, о 21:30 за місцевим часом, в деяких пунктах валюту продавали за курсом 378,5 тенге за 1 долар, о 22:00 американська валюта подорожчала до 385 тенге за долар.

Після торгів Казахстанської фондової біржі середній курс становив 376,4 тенге за 1 долар.

Нагадаємо, 19 березня президент Кахастану Нурсултан Назарбаєв оголосив про свою відставку: він керував країною майже 29 років.

Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. У 2007 році парламент надав йому як першому президенту балотуватися на посаду необмежену кількість разів. Востаннє його переобрали у 2015 році — тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців. Термін його повноважень закінчувався у квітні 2020.

Поділитись: