У магазинах Казахстану перестануть безкоштовно видавати покупцям поліетиленові пакети.

Про це повідомив міністр екології, геології та природних ресурсів республіки Магзум Мірзагаліев, передає «Интерфакс».

Меморандум про це міністерство уклало з національної палатою підприємців і Асоціацією екологічних організацій. Відповідно до нього, буде вводитися поетапне обмеження на реалізацію поліетиленових пакетів в Казахстані.

«Фактично пропонується, що пакети не будуть роздаватися безкоштовно мережами, а продаватися», — сказав Мірзагаліев

Він уточнив, що ідеться про пакети щільністю менше 20 мікрон, так звані «маєчки». За його даними, при такому підході споживання пластику та поліетилену знижується на 30%.

«В цілому вартість пакетів фактично сьогодні вже закладена в націнки на товари в роздрібних мережах. Відмова від пакетів носить добровільний характер, але він спрямований на благо екології. Ми сподіваємося, що мережі, магазини будуть до цієї акції підключатися», — додав він.

Говорити про повну заборону пакетів, за його словами, «поки передчасно».

«Поки у нас немає гідної альтернативи», — зазначив він і додав, що повна заборона може бути введена в Казахстані з 2025 року.

Нагадаємо, мільйони людей по всьому світу доєдналися до Кліматичного маршу. Україна – не виключення. Вранці 20 вересня близько півтори тисячі громадян з різних регіонів прийшли на марш за клімат у Києві. Учасники акції передали в Офіс президента України лист-звернення із шістьма вимогами: 

  1. Перейти 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року.
  2. Поступово відмовитися від викопного палива, встановити дату повної відмови від вугілля в енергетиці, підготувати регіони, залежні від вугільної промисловості, до справедливого переходу, припинити дотації у збиткову вугільну галузь.
  3. Визнати енергоефективність пріоритетом №1 у сфері енергоспоживання.
  4. Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво.
  5. Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.
  6. Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів. 
Поділитись: