УКРАЇНА

У Казахстані українського журналіста звинуватили в незаконній трудовій діяльності

16 вересня, 2018 12:31
УКРАЇНА/У Казахстані українського журналіста звинуватили в незаконній трудовій діяльності
Зберегти
Вигляд
У Казахстані поліція пред’явила звинувачення в незаконній трудовій діяльності українському журналісту Олександру Гороховському.

У Казахстані поліція пред’явила звинувачення в незаконній трудовій діяльності українському журналісту Олександру Гороховському.

Про це повідомляє місцевий фактчекінговий проект Factcheck.kz, партнером якого є Гороховський. Сам Гороховський в Україні є головним редактором та засновником проекту «Без брехні».

У місті Уральськ, як повідомляє головред Factcheck Павло Банніков, 15 вересня співробітники поліції перервали тренінг з фактчекінгу, на який як спікера запросили українця.

Зазначається, що в Гороховського вилучили міграційну карту та призначили суд у його справі на 17 вересня.

Журналіст Лукпан Ахмедьяров, який організував тренінг, опублікував відео, на якому представники поліції пояснили причини, з яких прибули на захід.

«Нам зателефонували на 102, сказали, що тут збори..щось про Україну. Нам виклик передали і я прийшов…Ви сказали, що тут громадянин України проводить заняття…», — говорить на відео один з поліцейських.

Ахмедьяров на відео заявив, що дії співробітників поліції незаконні, а Гороховський є запрошеним тренером, тож має законні підстави його проводити.

На цю ситуацію відреагувало посольство України в Казахстані. Його представниця Ірина Блащук повідомила, що український консул зв’яжеться з Ахмедьяровим для вирішення проблеми. «Гороховський — громадянин України. Посольство буде захищати його інтереси», — повідомила Блащук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Суперхан пильнує за тобою: як виживає демократія в Казахстані

Нагадаємо, журналістку Жанару Ахмет, яка втекла з Казахстану через переслідування, затримали у Києві 22 жовтня 2017 року.

2 листопада Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід для казахської опозиційної журналістки Жанари Ахмет у вигляді екстрадиційного арешту терміном на два місяці.

8 листопада суд визнав незаконним тимчасовий арешт Жанари Ахмет. На той момент вона вже відбула під арештом 18 діб, до яких її засудили.

Жанара Ахмет була змушена втекти в Україну з Казахстану в березні 2017 року. На батьківщині проти неї порушили кілька справ, які Жанара вважає політично мотивованими.

Влада Казахстану інкримінує журналістці статті 177 Кримінального  кодексу — шахрайство. Захист наполягає на тому, що Жанара вже була на батьківщині засуджена за цією статтею і повторне покарання буде незаконним.

У Києві Ахмет разом з 9-річним сином живуть менше року і просять політичного притулку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Утікла від переслідувань у Казахстані: Що відомо про затриману в Україні журналістку

Пов`язані новини