Світ

У Хемніц привезли інсталяцію вовків, що «зігують»: так хочуть привернути увагу до рівня насильства

13 вересня, 2018 18:19
Світ/У Хемніц привезли інсталяцію вовків, що «зігують»: так хочуть привернути увагу до рівня насильства
Зберегти
Вигляд
lead
У місті Хемніц на сході ФРН, в якому раніше відбулися сутички між ультраправими, лівими та поліцією, встановили бронзові фігури вовків, які вітаються в нацистському стилі, аби привернути увагу до зростання рівня насильства.

У місті Хемніц на сході ФРН, в якому раніше відбулися сутички між ультраправими, лівими та поліцією, встановили бронзові фігури вовків, які вітаються в нацистському стилі, аби привернути увагу до зростання рівня насильства.

Про це повідомляють організатори мандрівної виставки під назвою «Вовки повернулися», яка раніше побувала в Берліні, Дрездені та Потсдамі.

Десять бронзових вовків встановили в Хемніці біля пам’ятника економісту та письменнику Карлу Марксу. П’ять з них зображені під час нацистського вітання, а інші — із зав’язаними очима та на повідку.

«Ми хочемо використати цю акцію на знак протесту проти зростання ненависті та насильства», — йдеться у повідомленні.

Організатори виставки наголошують, що салютування Гітлеру було «вітанням суспільства, у кінці якого був Освенцим та 50 мільйонів загиблих».

«Нацисти любили називати себе вовками, і сьогодні праворадикали називають себе вовками», — зазначається в повідомленні.

Як приклад наводиться виступ лідера саксонського праворадикального руху ThüGIDA Девіда Кекерта, який говорив про расову війну проти німецького народу під час мітингу в місті Кетен.

«Чи продовжите ви блеяти як вівці, чи станете вовками і будете рвати?», — сказав він.

Нагадаємо, 9 вересня у місті Кетен відбулися демонстрації через смерть 22-річного чоловіка після конфлікту з групою афганців. Місцева влада закликала не допустити у місті «другого Хемніца».

27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених.

У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників. 

Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.

Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, яке сталося 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні.  Ще двоє чоловіків отримали важкі травми. 

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає.

Пов`язані новини