Опера IYOV, що увійшла до десятки найкращих постановок за версією міжнародного конкурсу Music Theatre NOW знов зазвучить у Києві 8 листопада. Цього разу зі сцени великої зали кінотеатру «Київська Русь».

Вибір локації пояснює режисер Влад Троїцький: «Музика в Україні потребує оновлення, і в оновленні простору в тому числі. Якщо ви будете щось грати в радянських академічних залах, як київська філармонія наприклад, то на вас прийдуть традиційний набір з бабусь і кількох студентів консерваторії. Ми знімаємо табу з просторів. Вносимо нові сенси та використовуємо їх на підсилення ефекту. Уявіть, вся опера супроводжується відеоартом Марії Волкової. В кінотеатрі величезний екран, це якість зображення і звуку. Простір видозміниться, історія Йова отримає нове дихання».

В основі вистави — старозавітна історія Іова. Це перший в історії світової музики експеримент, що поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію. Прем’єра відбулася на ГОГОЛЬFEST у 2015 році. З того часу вистава побувала на сценах Парижа, Роттердама, Копенгагена, Відня, Гданська, Скоп’є та Нью-Йорка. Авторами IYOV є режисер Влад Троїцький і артисти музично-театральної формації NOVA OPERA. Музику до постановки написали композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко.

Фото:

Денис Овчар

«Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний в Україні саме зараз, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань», — зазначають творці вистави.

Цього року режисер Влад Троїцький отримав Премію Стуса за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції.

Придбати квитки можна тут. Також можна взяти участь у розіграші квитків на нашій сторінці у Facebook. 

hromadske партнер заходу.

Поділитись: