Фото:

Прес-служба премії

Театральний режисер, засновник центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю ГогольFest та музично-театральних проектів «DakhaBrakha», «Dakh Daughters», «Nova Opera» і «ЦеШо» Влад Троїцький став лауреатом премії імені Василя Стуса.

У середу, 28 серпня, в Національному музеї імені Тараса Шевченка відбулося вручення Премії імені Василя Стуса, заснованою у 1989 році, повідомляється на сторінці PEN Ukraine.

«Василь Стус — це людина, яка не боялася бути незручною. Бути незручним — це не завжди безпечно. Але, можливо, саме на таких долях формується дух нації і країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією — велика честь для мене», — зазначив під час церемонії нагородження Влад Троїцький.

Лауреат отримав грошову винагороду та оновлену статуетку, макет якої разом із новим оформленням Премії розробив київський дизайнер Дмитро Покрасьон.

«Крім того, що Влад Троїцький розповідає світу про українців, українську культуру, він розповідає ще й українцям про українців. Ми дуже добре розуміємо, що управлінська культура і культура організаційна є похідними від культури нації. Ми дякуємо Владу Троїцькому за його позицію і його внесок в українську культуру», — наголосив заступник декана Києво-Могилянської Бізнес-Школи Едуард Мальцев.

Також у рамках церемонії вручення уперше показали фрагмент із музично-поетичного проекту за віршами Василя Стуса режисера і драматурга Клима (Володимира Клименка), який він готує разом із акторами театру ДАХ.

Премію імені Василя Стуса заснувала у 1989 році Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі із Євгеном Сверстюком (1928−2014), українським письменником, філософом і дисидентом. Щороку її вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам незалежно від місця проживання, прижиттєво, за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції. Серед її лауреатів Михайлина Коцюбинська, Іван Світличний, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Олександра Коваль, Сергій Жадан та ін.

Нагадаємо, 8 листопада у великому залі столичного кінотеатру «Київська Русь» відбудеться повернення відомої опери-реквієму «IYOV», авторами якої є музично-театральна формація «NOVA OPERA» та режисер Влад Троїцький. У 2018 році вона потрапила до десятки найкращих постановок за версією міжнародного конкурсу Music Theatre NOW. Партнером цьогорічного показу виступає Громадське.

Поділитись: