У Киргизстані внаслідок збройного загострення на кордоні з Таджикистаном загинули 36 людей

На киргизько—таджицькому кордоні з 14 вересня розпочалося нове збройне загострення. Унаслідок цього в Киргизстані загинули 36 людей. У Таджикистані офіційно кількість жертв не оприлюднюють.
Про це повідомляє киргизька служба «Радіо Свобода».
Крім 36 загиблих, 129 поранених госпіталізували до лікарень. Уряд країни оголосив 19 вересня днем жалоби за загиблими.
Також влада заявила, що з зони конфлікту евакуювали 137 тисяч людей.
Офіційної інформації щодо загиблих і поранених з боку Таджикистану немає. Регіональна служба «Радіо Свобода» з посиланням на джерела повідомляє про 39 загиблих із 14 до 16 вересня. За даними журналістів, серед загиблих є військові та цивільні, зокрема вагітна жінка.
Нове загострення на кордоні
Збройний конфлікт на кордоні загострився 14 вересня. Киргизстан і Таджикистан звинувачують одне одного в застосуванні танків, мінометів, реактивної артилерії та безпілотників.
Сторони домовилися про припинення вогню 16 вересня, але воно все одно порушується. Так, 17 вересня і Таджикистан, і Киргизстан звинуватили сусіда у зриві домовленостей. Станом на 18 вересня на кордоні не фіксують випадків ескалації конфлікту, навпаки, є тенденція до стабілізації.
Крім того, президент росії володимир путін провів телефонні розмови з очільниками Киргизстану та Таджикистану, закликавши їх не допустити ескалації конфлікту та врегулювати ситуацію дипломатичними методами.
У чому причина напруженості на киргизько-таджицькому кордоні?
Із 970 кілометрів киргизько-таджицького кордону країни узгодили лише 519 кілометрів. Решта залишається спірною. Через це там час від часу стаються сутички, які часто закінчуються людськими жертвами.
Одна з причин такої ситуації — таджицький анклав Ворух і великий водозабір на річці Ісфара. І анклав, і водозабір розташовані в Баткенській області Киргизстану. Водозабір забезпечує водою населення обох країн. Таджикистан уважає, що Киргизстан несправедливо розподіляє воду, через що анклав Ворух її недоотримує.
Як пише Reuters, напруженість на кордоні країн походить ще з радянської епохи, коли москва намагалася розділити регіон між різними етнічними групами, чиї поселення часто розташовувалися серед інших груп.
- Поділитися: