У Кишиневі та москві відреагували на «з’їзд депутатів» невизнаного «Придністров’я»

Бюро політик з реінтеграції Молдови назвало заяву «з’їзду депутатів» невизнаного «Придністров’я» про утиски «пропагандистською декларацією».

Про це йдеться в заяві віцепрем’єра з реінтеграції Молдови Олега Серебряна.

Відомство відкинуло звинувачення «Придністров’я», «депутати якого» 28 лютого звинуватили Молдову в «політиці геноциду» та попросили захисту росії. Також у Бюро політик з реінтеграції відзначили, що придністровський регіон користується «перевагами політик миру, безпеки та економічної інтеграції з Європейським Союзом, які є сприятливими для всіх громадян».

Тим часом Міністерство закордонних справ рф заявило, що «захист інтересів мешканців "Придністров’я"» є «одним із пріоритетів» росії. Там додали, що «усі прохання завжди з увагою розглядаються російськими профільними відомствами», пише пропагандистське агентство ТАСС.

Що передувало?

На так званому з’їзді депутатів усіх рівнів у невизнаному «Придністров’ї» 28 лютого ухвалили звернення до росії з проханням про захист від «тиску Молдови».

Тож «депутати» постановили звернутися до рф як «гаранта й посередника в переговорному процесі». Звернення також надішлють до ОБСЄ, СНД, Європейського парламенту, Міжнародного комітету Червоного Хреста та генерального секретаря ООН.

Так, «депутати» «Придністров’я» проситимуть міжнародні інституції «вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу та припинити порушення прав і свобод мешканців "Придністров’я"».