У Китаї народився перший клонований кіт

Китайська компанія Sinogene Biotechnology Company вперше клонувала кошеня на ім'я Часник.

Кошеня народилося через 66 днів після того, як клонований ембріон передали сурогатній матері, повідомляє Global Times.

Часник виглядає так само, як кішка, в якої взяли клітини для клонування. Науковці зазначили, що характер кошеня відрізняється від характеру оригінальної кішки.

Процес клонування займає приблизно два місяці й коштує близько 35 тисячі доларів. Тривалість життя клону така ж, як і в інших тварин.

Sinogene Biotechnology Company планує використовувати в клонуванні штучний інтелект, щоб перенести клонованій тварині спогади й риси характеру оригіналу.

У компанії заявили, що деякі господарі кішок уже забронювали послугу клонування на випадок смерть їхньої тваринки.

У Sinogene Biotechnology Company також замислюються над клонуванням зникаючих видів тварин, але, за словами

наукового співробітника Китайської академії наук Лай Лянсюе, такий експеримент вимагав би міжвидового клонування, однак поки це нікому не вдалося.

Клонування— процес створення ідентичних копій (тиражування) організмів або інших об'єктів у біології, котрі називають клонами. Першим клонованим ссавцем вважається вівця Доллі, яку було створено за допомогою пересадки ядер соматичних клітин.

Раніше вчені з Університету Хіросіми придумали новий спосіб уповільнення сперматозоїдів із Х-хромосомою, який дозволив отримати потомство мишей, що на 90% складається із самців.

Авторка: Євгенія Луценко