У Китаї оштрафували комедійну компанію на $2 млн за жарт про собак, в якому знайшли паралелі з армією КНР
Одну з провідних компаній Китаю, що веде гумористичні шоу, оштрафували на понад 2 мільйони доларів після того, як мережею став поширюватися жарт одного з її коміків на стендап—шоу в Пекіні про бродячих собак. Критики знайшли там паралелі з армією країни.
Про це повідомляє The Guardian.
У своєму виступі Лі Хаоші, відомий під сценічним псевдонімом Хаус, розповів, як спостерігав за двома бродячими собаками, що гналися за білкою. Він сказав, що в той момент йому на думку спала фраза «Бийся добре, виграй битву» — гасло, яке використовував лідер КНР Сі Цзіньпін і яке асоціюється з Народно-визвольною армією Китаю.
На аудіозаписі, який поширили в мережі, чути, як глядачі гучно сміються. Але частина глядачів в інтернеті розкритикувала коміка за те, що вони сприйняли як зневажливий коментар про китайську армію.
Через два дні Лі Хаоші відсторонили від роботи в шанхайській комедійній компанії Xiaoguo Culture Media, яка заявила, що жарт був недоречним. Комік попросив вибачення і сказав, що почувається «глибоко винним і шкодує» про цей жарт. Відтоді його обліковий запис видалений.
Бюро міністерства культури та туризму Китаю заявило, що нікому не дозволить «використовувати китайську столицю як сцену для наклепу на славетний імідж Народно-визвольної армії Китаю», і виписало компанії штраф у розмірі більш як 2 мільйони доларів.
Поліція Пекіна також почала розслідування щодо Лі Хаоші.
Китайська цензура
Останнім часом влада Китаю посилила цензуру, активно взявшись за будь-який контент, пов'язаний із порнографією, наркотиками, насиллям, а також ㅡ інакодумцями.
У країні вже заборонили показ на телебаченні «жінкоподібних чоловіків», посилили правила щодо «неправильного контенту» у телепрограмах, відеоіграх, публікацій в інтернеті тощо.
Крім того, Міністерство освіти Китаю розпорядилось прибрати з бібліотек молодшої та середньої школи літературу, яка прославляє «ідеї Заходу». Влада КНР вважає, що замість цього школярі мають зосередити увагу на «думці Сі Цзіньпіна» ㅡ збірці ідей генсекретаря Комуністичної партії Китаю.
- Поділитися: