У Китаї створили цифрового прокурора. Штучний інтелект може висувати точні обвинувачення злочинцям
Китайські науковці заявили про розробку штучного інтелекту, який може висунути обвинувачення людині з точністю 97% на основі опису її справи.
Про це пише South China Morning Post.
Технологію створили у лабораторії Китайської академії наук. За словами вчених, наразі «прокурор» уміє ідентифікувати вісім поширених злочинів. Це, зокрема, шахрайство з кредитними картками, азартні ігри, небезпечне водіння, навмисне завдання травм, перешкоджання виконанню службових обов'язків, крадіжка, шахрайство тощо.
Розробники переконують, що надалі цифровий прокурор зможе виносити обвинувачення і за менш поширеними статтями.
Дослідники кажуть, що їхній винахід допоможе знизити повсякденне навантаження на прокурорів і дасть їм змогу зосередитись на складніших справах.
Нову технологію, як повідомляється, уже протестували у народній прокуратурі району Пудун у Шанхаї.
Штучний інтелект проти злочинності
У січні 2019 року в Китаї у проміжному народному суді Шанхая вперше використали технологію штучного інтелекту. У залі перед присутніми встановили екран, на якому виводились дані й покази, які запитували суддя, прокурор або захисник.
Система безпомилково виводила на екран всі відповідні запити. Технологія, якою керує штучний інтелект, могла не тільки точно переводити звуки у символи, а також розрізняти запити позивача і відповідача.
У серпні того ж року у місті Ханьдань, що на сході Китаю, запустили трьох роботів-поліцейських, які здатні розпізнавати людей та оснащені штучним інтелектом. Один — патрулює вулиці, другий працює під час ДТП, а третій надає інформацію справжнім поліцейським.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: