У Києві 2022 рік став сьомим найтеплішим за всю історію спостережень

У столиці 2022 рік посів сьому сходинку в рейтингу найтепліших з 1881 року, коли почалися спостереження. Середньорічна температура у Києві становила +9,7°C, що на 0,7°C вище кліматичної норми.

Про це свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Найхолодніше минулого року було 13 січня, коли температура сягнула -14,9°C, а найспекотніше — 29 червня, коли позначка на термометрі показувала +34,4°C.

Загалом у 2022 році у Києві зафіксували 15 температурних рекордів, причому найбільше їх було у січні й червні — по чотири.

За словами кліматологів, дев’ять місяців року мали позитивні відхилення температури повітря порівняно з середніми багаторічними показниками, а три місяці продемонстрували від'ємні відхилення від неї.

«Особливо відзначився лютий, який мав найбільше позитивне відхилення від середньобагаторічних показників — 4,1°C. Серед трьох місяців з від’ємним відхиленням визначився вересень (-2,2°C)», — йдеться в повідомленні.

В обсерваторії також відзначили, що на проспекті Науки, 37 випало 560 мм опадів, що відповідає 91% кліматичної норми. Однак у часі опади розподілилися нерівномірно — у листопаді випало дві місячні норми, а в травні та червні їх кількість не перевищила 57% від середніх багаторічних показників.

Зміни клімату

За прогнозом Метеорологічної служби Великої Британії, 2023 рік може стати одним із найспекотніших на Землі. Парникові гази нагрівають планету швидше, ніж люди знаходять способи, як із цим боротися. Це позначається як на всьому кліматі Землі, так і на погоді в кожному окремому її куточку.

Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН зазначала, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, а впливає на це діяльність людини.