У Києві 5 січня стало найтеплішим за всю історію спостережень. Це вже четвертий температурний рекорд від початку року

У Києві 5 січня 2022 року середньодобова температура повітря вперше становила 6,5°C, що відповідає погоді початку квітня. Це найвищий показник для цього дня за всю 142—річну історію метеорологічних спостережень і вже четвертий рекорд від початку року.

Про таке повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Срезневського.

Температура на 0,7°C вища від попереднього рекордного значення для цього дня 1961 року. Так, 5 січня 2022-го кліматичну норму було перевищено на 9,1°C. Така температура відповідає погоді початку квітня, кажуть метеорологи.

Максимальна температура у столиці зросла до +10,7°C, чим перевищила попередній рекорд для цього дня 1925 року на 2,3°C.

Так, за 5 перших днів року в Києві встановили вже чотири температурні рекорди (зокрема, один із них — 3 січня). Для порівняння, за весь 2021 рік у столиці зафіксували 25 таких рекордів.

Зміни клімату

За прогнозом Метеорологічної служби Великої Британії, 2022 рік може стати одним із найгарячіших за всю історію метеорологічних спостережень.

Парникові гази нагрівають планету швидше, ніж люди знаходять способи, як з цим боротися. Це позначається як на всьому кліматі Землі, так і на погоді в кожному окремому її куточку.

Наприклад, за червень 2021 року в Києві зафіксували 10 температурних рекордів, а липень 2021 року став найгарячішим місяцем у світі за всю історію спостережень.

Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН вказувала, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, а впливає на це діяльність людини.