Антон Лукашук на акції в Києві
Фото:

Instagram / buchara.prod

Громадянин Білорусі Антон Лукашук приблизно сім годин простояв під посольством Білорусі у Києві на знак солідарності з репресованими співвітчизниками. Своєю акцією в суботу, 21 листопада, він хотів привернути увагу президента Володимира Зеленського до проблем громадян Білорусі.

Про це повідомляє «Радыё Свабода».

У Білорусі Лукашук займався комп’ютерною графікою, але змушений був виїхати з країни через можливе кримінальне переслідування. Чоловік співпрацював з одним із заборонених у країні Telegram-каналів, через що в мережі оприлюднили його персональні дані.

В Україну Антон Лукашук приїхав лише кілька днів тому. Він розповів, що своєю акцією хотів підтримати співвітчизників, які страждають від репресій, а також звернути увагу українського президента на беззаконня, яке панує в Білорусі.

Зокрема Лукашук просить Зеленського спростити перебування білоруських громадян в Україні. Зараз білоруси можуть перебувати в Україні до 90 днів протягом шести місяців без реєстрації з можливим продовженням терміну перебування, якщо для цього є підстави.

Також білорус хотів телефоном обговорити з Володимиром Зеленським порушення прав людини в Білорусі, проте цього не сталося.

Наразі він звернувся до польського консульства в Україні щодо отримання гуманітарної візи.

Що відбувається в Білорусі?

Уже майже чотири місяці в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі. 

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка, а Міністерство закордонних справ України заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.

Поділитись: