Архітектурне бюро Zotov&Co представило концепцію IT-парку, який хочуть побудувати в затоці Собаче гирло на Оболоні у Києві. У межах нього архітектори запропонували побудувати горизонтальний хмарочос.

Про це пише Pragmatika.

Довжина лежачого хмарочоса становитиме близько 700 м, а ширина — 39 м. Розробники проєкту розрахували, що його висота не повинна перевищувати 12 метрів, аби вона не створювала дисгармонії в місцевому ландшафті.

Щоб у такій широкій будівлі вистачало природного освітлення, архітектори пропонують зробити зенітний ліхтар. До того ж у споруді передбачені два отвори для проходу крізь неї.

Зонування будівлі має відбутися за принципом — від публічного простору на півночі до приватного на півдні. За проєктом, публічна частина вміщуватиме офісні приміщення, освітні заклади (ІТ-академія, школа, дитсадок), готель, спортивну зону (басейн та спортзал). До житлового блоку буде входити підземний паркінг та комфортабельні квартири.

Планується також, що у «голові» будівлі (на півночі) розміщуватиметься площа для проведення масових заходів. Там передбачено напівпрозорий мультимедійний фасад.

Архітектурне бюро Zotov&Co пропонує використовувати з користю і площу даху. До прикладу, розмістити там сонячні батареї, влаштувати сади чи городи або обладнати спортивний майданчик.

Розробники проєкту горизонтального хмарочосу пропонують з’єднати Собаче гирло зі станцією метро «Героїв Дніпра».

Раніше ми писали про те, що через хмарочоси у США щорічно гинуть сотні мільйонів птахів.

Поділитись: