Життя

У Києві не можуть почати будівництво Меморіалу героїв Небесної Сотні через арешт територій

Музей Революції Гідності
Життя/У Києві не можуть почати будівництво Меморіалу героїв Небесної Сотні через арешт територій
Зберегти
Вигляд
Компанія-підрядник готова будувати Меморіал героїв Небесної Сотні в Києві, однак роботи не можуть розпочати через арешт земельних ділянок.

Договір на будівництво Меморіалу Музей Революції Гідності уклав з компанією «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація». Згідно з договором, у центрі Києва мають реконструювати алею Героїв Небесної сотні, облаштувати там пішохідну зону, озеленити територію.

У січні 2019-го мають почати підготовчі роботи: облаштувати побутове містечко, встановити будівельний паркан. Але саме будівництво можна буде розпочати лише коли Печерський районний суд скасує арешт на ці земельні ділянки. Їх арештували, аби провести на цій території слідчі дії, пов’язані зі справою Майдану.

Наприкінці грудня Національний музей Революції Гідності подав клопотання до суду, в якому просить скасувати арешт майна. У музеї наголосили, що будівництво меморіалу збереже усі сліди від куль та залишить пам’ятки історії часів Революції Гідності.

Меморіал мають збудувати на Алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану до вулиці Ольгінської, та частину земельної ділянки по Алеї Героїв Небесної Сотні, 4.

Переможцями конкурсу «Меморіал героїв Небесної сотні» стали львівські архітекторки.

Меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в лютому 2019-го до п'ятої річниці розстрілів на Майдані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Пов`язані новини