У Києві після ремонту офіційно відкрили Центральний автовокзал. Який він має вигляд та у скільки обійшовся?

У Києві після ремонту офіційно відкрили Центральний автовокзал
У Києві після ремонту офіційно відкрили Центральний автовокзал«Укрпас»

У Києві за адресою проспект Науки, 1, неподалік від станції метро «Деміївська», 22 липня офіційно відкрили оновлений Центральний автовокзал. Він отримав новий інтер’єр, а також утричі більше платформ. Обійшовся проєкт у близько 120 млн грн.

Про це повідомила пресслужба компанії «Укрпас», яка управляє вокзалом, а також очільник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

На оновленому автовокзалі збільшили кількість платформ з 12 до 30, створили комфортні зали очікування, каси на рейси офіційних перевізників, ескалатори, фудкорти, інфраструктуру для людей з інвалідністю, кімнату матері та дитини, охайні зручні вбиральні та готель на 34 номери.

У Києві після ремонту офіційно відкрили Центральний автовокзал«Укрпас»

«У модернізацію Центрального автовокзалу вклали 100 млн грн. Ще 20 млн грн інвестували в розробку IT-рішень, зокрема — омніканального сервісу з продажу квитків», — каже директор компанії «Укрпас» Максим Скляренко.

Додає, що на автостанції автоматизували багато процесів. Також запустили онлайн-маркетплейс, де можна придбати квитки з будь-яких автостанцій та напряму від перевізників по всій Україні та Європі. У розвиток IT-складової в найближчий рік інвестори планують вкласти ще 70 млн гривень, каже Скляренко.

Задля безпеки пасажирів з 1 жовтня вхід на платформи вирішили закрити — лише по посадковому талону (квитку на рейс) з QR-кодом.

У Києві після ремонту офіційно відкрили Центральний автовокзал«Укрпас»

Як розповів голова Фонду держмайна Сенниченко, будівля Центрального автовокзалу була зведена у 1960 році і понад пів століття стояла без реконструкції. Він відзначає, що саме приватизація «Київпассервісу», якому належав вокзал, дозволила його оновити.

«Приватизація відкриває новий етап у розвитку інфраструктури. Вже сьогодні прозора співпраця держави та бізнесу дарує мільйонам українських громадян європейський рівень комфорту для подорожей», — каже голова Фонду держмайна.

Що передувало?

У березні 2020 року завершився аукціон з продажу державного «Київпассервісу», якому належав Центральний автовокзал Києва, 5 автостанцій міста і ще 18 — в області. Ціна угоди становила майже 231 млн грн.

Перемогло у конкурсі ТОВ «Бастіон-груп». В центральний автовокзал столиці планували інвестувати 2 млн доларів.