У Києві відбулися навчання з транспортування вакцини в регіони
У столиці 17—18 лютого пройшов національний тренінг «Постачання вакцин, логістика та холодний ланцюг». Його відвідали представники регіонів, які відповідатимуть за перевезення вакцини.
Тренінг організував ЮНІСЕФ спільно з Міністерством охорони здоров’я України. Загалом протягом двох днів приблизно 50 людей із регіонів пройшли цей тренінг.
«Регіони були досить мобілізованими, наприкінці тренінгу ми проводили тестування щодо засвоєння інформації», — розповів керівник відділу охорони здоров’я ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький.
За його словами, від кожного регіону по дві людини приїхали на навчання. Це саме ті люди, які відповідатимуть за збереження вакцини на регіональних складах.
Так, одна людина має відповідати за збереження температурного режиму, інша — за перевезення препарату від контейнерів до місця, де він зберігатиметься.
Кожен регіон на тиждень отримуватиме 195 флаконів вакцини, цього має вистачити на 7 днів щеплень. На день медики мають робити по 100 щеплень. Вакцину від Pfizer у межах COVAX ЮНІСЕФ очікує отримати наприкінці лютого — на початку березня 2020 року.
Тренінг був необхідний через те, що ці вакцини потребують температурного режиму зберігання та транспортування від -60°C до -80°C, а за температури від +2°C до +8°C можуть зберігатися не більш як 5 днів.
Тому проведення вакцинації потрібно розрахувати так, щоб була змога вчасно використовувати препарат протягом обмеженого часу, дотримуючись вимог «холодового ланцюга».
Коли почнеться вакцинація проти COVID-19 в Україні?
У Міністерстві охорони здоров’я та Офісі президента сподіваються, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до кінця тижня, 21 лютого. Раніше обіцяли, що вакцина буде вже 15 лютого. Очільник МОЗ зазначив, що затримка пов’язана з «технологічними проблемами логістичного характеру».
Першими мають зробити щеплення медикам, які працюють із хворими на COVID-19. Поки також точно невідомо, яку вакцину Україна отримає першою: компанії Pfizer та AstraZeneca вже подали заявки на реєстрацію своїх препаратів в Україні.
- Поділитися: