Компанія Pfizer подала документи на реєстрацію вакцини проти COVID-19 в Україні ㅡ Степанов
Фармацевтична компанія Pfizer подала документи для реєстрації своєї вакцини проти коронавірусу в України. Раніше на реєстрацію також подали вакцину від AstraZeneca.
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час конференції американсько-української ділової ради (USUBC).
«Отримав повідомлення, що Pfizer подалася на реєстрацію і теж буде зареєстрована в найближчі декілька днів. Буквально щойно мені передали наші експерти, що отримали документи від Pfizer», ㅡ заявив Степанов.
За словами міністра, після реєстрації вакцини в Україні препарат від Pfizer зможуть офіційно ввозити ㅡ зокрема комерційні компанії. Він запевнив, що жодних перепон для цього не буде.
Нагадаємо, раніше на реєстрацію в Україні також подали вакцину проти коронавірусу від компанії AstraZeneca. В Україні раніше вже ухвалили закон, який скорочує процедуру для реєстрації вакцини проти COVID-19 до п'яти днів.
Україна очікує отримати від AstraZeneca та Novavax 12 млн доз вакцини. Перші поставки мають початися в лютому.
Що відомо про цю вакцину?
Вакцина від COVID-19 компаній Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) показала 95-відсоткову дієвість у різних вікових, статевих, расових та етнічних групах, а також практичну відсутність побічних ефектів. Вакцину Pfizer/BioNTech схвалили в Європейському Союзі, Великій Британії та США.
Pfizer і BioNTech розраховували випустити до 50 млн доз вакцини у 2020 році та до 1,3 млрд доз — до кінця 2021-го. Однак її можна зберігати лише за -70 градусів за Цельсієм. Вартість вакцини становить $19,5 за дозу (для вакцинування однієї людини необхідно ввести дві дози).
Детальніше про те, які наразі є вакцини проти коронавірусу, які переваги та недоліки кожної ㅡ читайте в нашому матеріалі.
А коли почнеться вакцинація проти COVID-19 в Україні?
У Міністерстві охорони здоров’я та Офісі президента сподіваються, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до кінця тижня. Раніше обіцяли, що вакцина буде вже 15 лютого. Очільник МОЗ зазначив, що затримка пов’язана з «технологічними проблемами логістичного характеру».
- Поділитися: