Учасники акції пам'яті Маркелова і Бабурової на Михайлівській площі в Києві, 19 січня 2020 року
Фото:

Олена Зашко/hromadske

У Києві на Михайлівській площі кілька десятків людей вшанували пам’ять адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової, яких вбили у Москві у 2009 році.

Щороку акцію організовують не лише у Києві, а й у Москві. Учасники вийшли з плакатами «Пам‘ятати — значить боротися», «Прощавай, терор» та «Я проти ненависті». 

Один з організаторів акції Тарас Білоус розповів, що цей захід також проти ультраправого насильства в Україні та світі.

Учасники акції пам'яті Маркелова і Бабурової на Михайлівській площі в Києві, 19 січня 2020 року
Фото:

Олена Зашко/hromadske

«Треба розуміти, що вбивство Бабурової та Маркелова стало символом — ця акція проти українського та російського ультраправого терору. Я вважаю, що ультраправі несуть загрозу суспільству — вбивають ромів, нападають на сексуальні меншини, на мистецькі акції, які їм не подобаються. Цю ситуацію треба змінити, тому я тут», — розповів учасник акції Роман Губа. 

На місці події правоохоронці забезпечували порядок.

Навпроти учасників акції зібралися десятки людей, серед яких хлопці в балаклавах. Вони намагалися закидати учасників яйцями, проте правоохоронці завадили. Наприкінці заходу у натовп учасників також кинули кілька петард.

Нагадаємо, у січні 2018 року противники заходу намагалися зірвати акцію пам'яті Маркелова та Бабурової.

Станіслав Маркелов займався справами, пов'язаними з військовими злочинами в Чечні і правозахистом. Зокрема представляв інтереси потерпілих від терористичного акту на Дубровці.

Анастасія Бабурова була позаштатною співробітницею «Новой газеты» та активним учасником антифашистського руху. Пострілом в голову обидва були вбиті в Москві в січні 2009 року. Пізніше за підозрою в убивстві заарештували учасники правої організації «Російська національна єдність» (РНЕ). Вважається, що причиною вбивства стала одна зі справ, яку вів Маркелов, де фігурували члени РНЕ. За іншою версією — йдеться про чеченський слід.

Вбивцею правозахисника Маркелова та журналістки Бабурової назвали Микиту Тихонова. Він був лідером однієї з організацій російських націоналістів. У 2011 році його засудили до довічного ув’язнення. Його дружина отримала 18 років колонії за співучасть у злочині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile