В Музеї історії Києва 10 травня офіційно відкриють інтерактивну інсталяцію про досвід вимушених переселенців з анексованого Росією Криму та тимчасово окупованого Донбасу — «Вмісти своє життя у валізу». Відвідати її можна до 27 травня.

Інсталяція з елементами квесту та відео у форматі 360 градусів дозволить пережити раптовий переїзд, пройти контрольно-пропускний пункт, знайти нове житло та «почати» життя спочатку, як це доводиться робити вимушеним переселенцям.

«У вас є обмаль часу на збори, одна валіза і одне життя, яке доведеться починати спочатку. Що ви візьмете з собою? Речі першої необхідності чи шкільний фотоальбом? Улюблену іграшку сина чи його теплі речі?» — зазначають організатори.

В Інтерн'юз-Україна вказують, що відвідувачі «збиратимуться так швидко, як ніколи до цього не збиралися, і побачать те, що ніколи не бачили».

А також додають, що інсталяція допоможе подолати упередження та стереотипи щодо вимушених переселенців.

Побачити інсталяцію можна з 8 травня до 27, з 11 до 19 (окрім 13 та 20 травня, які будуть вихідними).

Також інсталяція «поїде» до Львова (4-23 червня у «Палаці мистецтв») та Одеси (11-31 липня в Impact Hub).

За опитуванням Національної системи моніторингу Міжнародної організації з міграції, 38% внутрішньо переміщених осіб не планують повертатися у Донецьку та Луганську області після закінчення війни, а також на півострів Крим.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile