Фаєри і спалений поліцейський «бобік»: як під Радою вимагали відставки Авакова (ФОТО)
Сьогодні, 5 червня, народні депутати заслухали міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у парламенті з доповіддю щодо резонансних кримінальних подій, зокрема щодо перестрілки у Броварах та зґвалтування жінки у поліцейському відділку в Кагарлику. Тим часом під стінами Верховної Ради сотні людей зібралися на акції протесту, де вимагали відставки глави МВС.
Масштабні протести почалися близько 9 ранку. В цей час відбулося дві акції: «Авакова у відставку», організатори якої заявили, що причиною таких їхніх вимог є нерозслідувані гучні справи та зловживання, та «Непокаране зло вбиває. Аваков має піти!», яку організувала партія «Голос».
Доки протестувальники збиралися, ми встигли поговорити депутатом від «Слуги народу» Олександром Качурою. Він розповів у коментарі hromadske, що абсолютна більшість владної фракції «Слуга народу» проти відставки Авакова.
«Не підтримує (відставки Авакова — ред.) абсолютна більшість. Можливо, є претензії у нас зараз до Арсена Борисовича, але водночас, якщо на таке важливе міністерство у нас немає іншої кадрової пропозиції, то і підписи (за відставку — ред.), мені здається, збирати неправильно», — каже Качура.
Він пояснив свою позицію тим, що депутати, які виступають проти Авакова, не пропонують своїх кандидатур замість чинного глави МВС. Депутат також вважає, що необхідно почути позицію президента і прем'єра щодо цього питання.
Зі свого боку депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун, яку ми зустріли на акції протесту, каже, що подій у Кагарлику та Броварах просто стали останньою краплею і їх могло взагалі не бути, якби не була провалена реформа поліції.
«Для того, аби цих не сталося, мала бути проведена реформа поліції. І є людина, яка відповідальна за те, що ця реформа не проведена. За 6 років можна було поміняти ситуацію. Аваков ні разу не вибачився за те, що відбулося, він ні разу не сказав, що він шкодує про те , шо сталося. І тому ми вважаємо, що людина, яка не відчуває своєї провини за те, що сталося, не має права бути міністром внутрішніх справ», — переконана Совсун.
Напередодні наближені до «Голосу» активісти купили старий «бобік» за 500 доларів і розмалювали його під поліцейський. А сьогодні авто привезли під Раду і почали палити, якраз коли Аваков почав звітувати перед депутатами.
Також протестувальники палили фаєри, а один чоловік пішов ше далі й вирішив підпалити сам себе.Це житель Нової Каховки Юрій Ляшенко. Сім’я Ляшенків прийшла на мітинг проти Авакова через рейдерське захоплення. За словами Ляшенка, у них відібрали майно. У 90-х Ляшенки збудували офіційно кількаповерховий будинок. Вони жили самі на останньому поверсі, а інші здавали в оренду бізнесу.

Син Юрія, Максим Ляшенко, каже, що у вересні 2018 року у них пробували відібрати будинок, але не змогли, а у 2019 році, каже, прийшло 20 бандитів і просто відібрали будинок, а їх викинули їх на вулицю. Сім'я написала заяву в поліцію, але справу 9 місяців не порушували. Ляшенки стверджують, що рейдерів кришувала поліція.
Через це сьогодні Юрій Ляшенко вирішив підпалити себе на знак протесту проти свавілля. Він вимагає відставки Авакова і справедливості у справі з рейдерським захопленням його майна.
Загалом акції під Радою пройшли мирно. На 14 годину під стінами Кабінету міністрів зібралася ще одна акція — мітинг «Проти поліцейського свавілля в Україні», який організували KyivPride та «Центр громадських свобод». Як вона проходить — дивіться у нашій трансляції з місця події.
Про гучні справи, які розпочали за часів Авакова і які досі залишають без вироків, читайте у матеріалі нашої журналістки Тетяни Безрук.
Зазначимо, Арсен Аваков очолює Міністерство внутрішніх справ з лютого 2014 року. У серпні 2019 року вже за уряду команди президента Володимира Зеленського його перепризначили на цю посаду.
- Поділитися: