Сторінка Симона Петлюри
Фото:

Громадське

Сторінки Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери у Facebook — Інститут національної пам'яті презентував незвичний фотопроект: стенди акаунтів історичних діячів України.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського. 

«Три діяча, які стали символами України. Приводом до організації стала низка ювілеїв, які ми відзначаємо в цьому році: 380-ту річницю з дня народження Івана Мазепи, 140-у річницю з дня народження Петлюри і 110-у річницю з дня народження Степана Бандери», — розповів голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович. 

Всього представлено 19 стенди. У кожного з діячів історії є інформація про рівень його освіченості, геолокацію пересування, музичні та літературні вподобання, а також світлини родичів. Окремий стенд присвячено російській пропаганді. 

«Останній стенд ми проілюстрували обличчям Василя Сліпака. Людини, яка, на мою думку, є новою постаттю в протистоянні російській агресії», — каже Вятрович.   

Виставку відвідав двоюрідний брат Василя Сліпака і за сумісництвом Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. 

«Бути українцем — це небезпечно, бути українцем інколи смертельно, загрозливо. Ми були мазепинцями тому, що боролися за Україну, ми були петлюрівцями тому, що боролися за Україну. Ми стали бандерівцями і є бандерівцями, — тому що боремося за Україну», — зазначив високопосадовець. 

Виставка триватиме до середини жовтня, з 14 жовтня її планують провести в інших регіонах країни. 

Раніше у Києві відкрилася виставка «Нью-Йорк — Іловайськ: Вибір», присвячена пам’яті українця зі США Маркіяна Паславського з позивним «Франко», бійця добровольчого батальйону «Донбас», який загинув у серпні 2014 року в Іловайську.

Авторка: Анастасія Поя

Поділитись: