У Києві вулицю Булгакова перейменували на честь Кікабідзе, а бібліотеку Блока назвали іменем Юри
У Києві в процесі дерусифікації та декомунізації перейменували ще 10 міських об’єктів. Так, у Святошинському районі більше немає вулиці на честь письменника Михайла Булгакова.
Про це йдеться на сайті Київської міської ради.
Рішення щодо перейменувань ухвалили 8 лютого на пленарному засіданні міськради голосами більшості депутатів.
«У багатовіковому Києві не має залишитись найменувань, які пов’язані з країною-агресором, її радянським та імперським минулим», — наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Бондаренко.
Так, у Солом’янському районі проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних сил. Цьому передувала довга дискусія.
Вулицю Білгородську в тому самому районі назвали на честь Василя Овсієнка — політв’язня радянських таборів, дисидента і члена правозахисної Української Гельсінської групи.
У Деснянському районі не буде більше вулиці на честь радянського військового і державного діяча Миколи Матеюка. Натомість вулиця матиме назву на честь українського економіста, науковця та громадського діяча Василя Іваниса. Він був родом із Кубані, а помер в еміграції у Канаді.
Вулицю Булгакова, який хоч і народився у Києві, а проте симпатизував русофільським поглядам і був противником незалежності України, у Святошинському районі перейменували на честь грузинського співака Вахтанга Кікабідзе.
Бібліотека імені Олександра Блока, названа на честь російського поета, стала бібліотекою імені Гната Юри. Останній уславився як український театральний режисер, актор театру і кіно.
Провулок Яблочкова в Подільському районі тепер називається провулком Компанійським. Яблочков — російський електротехнік, інженер та винахідник.
Водночас безіменному скверу на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21 присвоїли ім’я Ґолди Меїр. Вона була четвертою прем’єр-міністеркою Ізраїлю. Її також вважають однією із засновниць цієї держави, а народилася вона в Києві.
Ще одному безіменному скверу на вулиці Жилянській в Шевченківському районі присвоїли ім’я громадської діячки Лідії Гончаренко. Вона відстояла цю зелену зону.
У Дарницькому районі вулицю Чернігівську назвали на честь братів Чибінєєвих. Десантник Роман Чибінєєв боронив Україну з 2016 року. Загинув у Приазов'ї у квітні 2019 року. Його брат, офіцер Головного управління розвідки Міністерства оборони Валерій Чибінєєв, загинув, захищаючи Київ у 2022-му, у день свого 34-річчя.
У Печерському районі вулиця Павла Скоропадського стала Бессарабським проїздом. Пам’ять гетьмана і творця Української держави не образили, адже на честь Скоропадського названа інша вулиця, яка простягається у трьох районах столиці.
- Поділитися: