Влада Києва не зобов'язана виплачувати компенсації компанії Київенерго, яка належить олігарху Рінату Ахметову, після розірвання угоди про оренду об'єктів промисловості.

Влада Києва не зобов'язана виплачувати компенсації компанії Київенерго, яка належить олігарху Рінату Ахметову, після розірвання угоди про оренду об'єктів промисловості.

Про це в ефірі Громадського повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

«Відповідно до угоди, яка завершує зараз існування, немає оплати, навпаки орендар сплачує відповідну суму. Є закладений такий механізм оплати за володіння і користування майном, це невеликі кошти, якщо говорити про масштаби майна і обсяги виробництва теплоенергії», — зазначив Пантелеєв.

Він пояснив, що деюре столична влада мала б компенсувати компанії Київенерго користування об'єктами виробництва теплоенергії.

«Відносно того, які можуть мати претензії до міста або пропозиції… є таке розуміння як поліпшення. Тобто протягом своєї діяльності компанія Київенерго виконувала певні роботи, заходи з модернізації і угодою передбачено, що певну частину цього місто зобов’язане компенсувати, так говорить угода», — додав він.

«Але це не чітко прописано, такого розуміння на сьогодні, визначеного вже зараз, чи зобов’язане місто відшкодовувати, що саме відшкодовувати і в яких обсягах — такого розуміння немає. І говорити про те, що місто щось зобов’язане Київенерго ми не можемо. Це питання буде з’ясовуватись в подальшому, але передача майна наразі не передбачає ніяких фінансових зобов’язань між сторонами», — наголосив Пантелеєв.

Нагадаємо, що у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке має взяти на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні. Передача цих об’єктів запланована на найближчий час.

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Також повідомлялось, що процес завершення угоди влади Києва з ПАТ «Київенерго» не спричинить підвищення тарифів на опалення та гарячу воду для мешканців столиці.

Поділитись: