У Київському міжнародному інституті соціології (КМІС) пояснили походження передвиборних рейтингів, де кандидата у президенти і чинного главу держави Петра Порошенка підтримують майже 40% виборців. Зазначимо, ці рейтинги напередодні оприлюднив «5 канал» і озвучив сам Петро Порошенко в ефірі телеканалу «112 України».

Як повідомив у коментарі Громадському заступник директора КМІС Антон Грушицький, йдеться про результати телефонного опитування, згідно з якими у Порошенка помітна тенденція до зростання рейтингу.

«Це результати телефонного опитування. Ми не планували публікувати це дослідження, але оскільки документ уже оприлюднено, то ми готуємо точніше пояснення», — наголосив Антон Грушицький.

Він також пояснив, що цифри із телефонного опитування є менш точними, ніж дослідження шляхом інтерв'ю, за яким між Порошенком і Зеленським розрив у 47% голосів.

«Як показали попередні опитування до першого туру виборів, телефонні опитування є неточними. Оскільки телефони мають більш заможні люди, які будуть голосувати за Порошенка. Мінімальна похибка телефонного опитування складає 5-6 %», — пояснив Грушицький відмінності в цифрах телефонного дослідження КМІСу та рейтингів, отриманих шляхом опитування.

Він наголосив, що найважливішим висновком із результатів телефонного опитування є лише «тенденція до зростання рейтингу Порошенка».

Нагадаємо, ввечері 16 квітня Порошенко в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив, що його передвиборний рейтинг, згідно з даними соціологічної групи КМІС, перевищує 40%. На той час КМІС оприлюднила лише ті результати соцопитування, згідно з якими, за Володимира Зеленського в другому турі президентських виборів збираються голосувати 72,2 % виборців. За Петра Порошенка — 25,4%.

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 14.29%. Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня.

Поділитись: