Керівництво Північної Кореї повідомило, що провело успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.

Про це повідомляє ЦТАК.

Ракета «Букгиксон-3» була запущена в акваторії Вонсанської затоки Японського моря.

За даними КНДР, запуск не справив «негативного впливу на безпеку оточуючих країн».

Раніше ексрадник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що Північна Корея не відмовиться від ядерної зброї. Це була перша публічна заява Болтона після його нещодавнього звільнення.

Як відомо, переговори між США і КНДР з денуклеаризації Корейського півострова заморожені з лютого 2019 року після передчасного завершення другого саміту Трампа і Кіма у В'єтнамі.

Нагадаємо, перша зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, у рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки. 

На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.

Однак у 2019 році під час другої зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди.

На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.

Поділитись: