У колишній УПЦ МП прокоментували підписання томосу: «Величезна спокуса для вірян»

Підписання томосу про автокефалію для нової Православної церкви України (ПЦУ) — це порушення з боку Константинопольського патріархату «всіх фундаментальних канонічних церковних правил». Про це у коментарі російському агентству ТАСС заявив глава інформаційно—просвітницького відділу колишньої Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) архієпископ Климент.

«Цей документ створений і підписаний з ігноруванням всіх фундаментальних канонічних правил, за якими живе не тільки наша церква, а й всі інші помісні церкви», — сказав Климент.

Климент повторив тезу представника Російської православної церкви (РПЦ) про те, що, підписавши томос про автокефалію, Патріарх Варфоломій, «вступив у розкол».

«Ми сьогодні спостерігали завдяки трансляції, що патріарх Варфоломій співслужив розкольникам. Згідно з апостольськими і святоотецькими правилами, той, хто послужить для розкольників, сам вступить у розкол»

Він підкреслив, що УПЦ МП з величезним болем констатує цей факт і вважає, що це «не тільки особиста духовна драма патріарха Варфоломія, а й величезна спокуса для віруючих людей».

Крім того, в колишній УПЦ МП вважають, що згадка президента Петра Порошенка в тексті томосу свідчить про те, що «Константинопольський патріарх очевидно живе в іншій реальності».

«Очевидно, йому складно зрозуміти, що в європейських державах повноваження державної влади та повноваження церкви чітко розмежовані», — додав Климент.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

У РПЦ, коментуючи підписання, заявили, що Варфоломій «остаточно відірвав себе від світового православ'я».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.