У Конго працівники ВООЗ скоїли сексуальне насильство над сотнею жінок. Їм виплатили по $250 «компенсації»

У Конго понад 100 жінок заявили про сексуальне насильство над ними з боку співробітників Всесвітньої організації охорони здоров'я, які працювали в африканській країні під час спалаху Еболи. Після цього організація виплатила потерпілим по 250 доларів.
Про таке пише Associated Press.
Щоб розібратися з найбільшим відомим сексуальним скандалом в історії ВООЗ, до Конго на початку року приїжджала Гаї Гамхеваге, яка керує зусиллями організації щодо запобігання сексуальному насильству.
Відповідно до внутрішнього звіту, під час поїздки Гамхеваге зустріла одну з потерпілих жінок, яка народила дитину з «вадою розвитку, яка потребує спеціального медичного лікування», що означає ще більші витрати для молодої матері в одній з найбідніших країн світу.
Щоб допомогти таким потерпілим, ВООЗ виплатила по 250 доларів щонайменше 104 жінкам у Конго, які стверджують, що зазнали сексуального насильства або експлуатації з боку співробітників організації.
Але виплати жінкам не надходили просто так. Щоб отримати готівку, вони повинні були пройти навчальні курси, які мали допомогти їм розпочати «діяльність, що приносить дохід».
При цьому багато жінок у Конго, які зазнали сексуального насильства, досі не отримали жодних виплат. ВООЗ заявила в конфіденційному документі минулого місяця, що близько третини відомих потерпілих «неможливо знайти». Ще майже десяток жінок відмовилися від пропозиції грошової «компенсації».
Чи багато 250 доларів для Конго?
Згідно з внутрішніми документами, ця одноразова виплата є меншою, ніж одноденні витрати деяких працівників ООН, які працюють у столиці Конго, і на 19 доларів більша, ніж отримувала Гамхеваге на день під час свого триденного візиту.
Ця сума покриває типові витрати на проживання протягом менш ніж 4 місяців у країні, де багато людей виживають менш як на 2,15 долара на день.
Загальна сума — 26 тисяч доларів, — яку ВООЗ надала потерпілим жінкам, становить приблизно 1% від 2 мільйонів доларів «фонду допомоги постраждалим», який організація створила для людей, які зазнали сексуальних домагань, головним чином у Конго.
- Поділитися: