Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки одноголосно підтримав законопроект про санкції на постачання технологій та обладнання для російських трубопровідних проектів.

Про це повідомив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Тільки що Комітет у закордонних справах Палати представників парламенту США одноголосно підтримав законопроект про санкції на постачання технологій та обладнання для російських трубопровідних проектів. Щиро дякуємо автору законопроекту Адаму Кінзінґеру, голові комітету Еліоту Енгелю, члену комітету Майклу Макколу та всім конгресменам, що підтримали це вкрай важливе для міжнародної енергетичної безпеки рішення», — написав Коболєв.

Він також підкреслив, що рішення комітету – це важливий крок на шляху до прийняття санкцій.

«Зважаючи на одностайну підтримку ініціативи, очікуємо, що у липні законопроект схвалить Палата представників. Враховуючи, що за прийняття документа виступають представники як Республіканської, так і Демократичної партій, він має шанс бути проголосованим в Сенаті та підписаним Президентом США вже у серпні», — заявив Коболєв.

Коболєв підкреслив, що цей законопроект «з хірургічною точністю спрямований проти політичних газопровідних проектів Кремля» і не зачіпає інших інтересів.

Раніше повідомлялось, що введення в експлуатацію російського морського газопроводу «Північний потік-2» може відкластися на невизначений термін через позицію влади Данії, яка досі не видала дозвіл на прокладання трубопроводу у своїй економічній зоні.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Поділитись: